Klassförbundet för Nordisk Familjebåt
Header

Resultat 2008

mars 17th, 2011 | Posted by Webmaster in Kappseglingsresultat
PlatsNamn:Nr:Lidingö RuntMälarvarvetOrnö RuntRoslagen Sea raceNF-raceGran PrixVSS inb.Summa
1Nisse Virving13811123
2Ola Barthelsson2051221113
3Waldau Arne2664212
4Lars Thorén2232320
5Magnus Lindgren3533321
6Ernow Claes2125424
6Kleiner Erling141232
8Britt Fagerlin42232
8Tomas Fürrer300333
8Jeppsson Olle142333
11Lindgren Magnus353434
11Lars Carlefalk130434
13Sture Nyholm284535
14Henrik Waldinger265636
6342642

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 You can leave a response, or trackback.

Leave a Reply

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

Connect with Facebook

Följande HTML-taggar och attribut är tillåtna: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>