Klassförbundet för Nordisk Familjebåt
Header

Resultat 2014

maj 11th, 2014 | Posted by Lasse Carlefalk in Kappseglingsresultat

PlatsSkeppareSegel nrLidingö RuntOrnö RuntVikingaregattanNF RaceHyundai CupGålökannanVSS inbj.Poäng
1Lars Thoren22322135
2Nisse Virving1381147
3Ola Barthelson2053250
4Jonas Edwinson2913250
5Conny Holt1054352
6Johan Obel2694453
7Gustav Rosander23377159
8Lasse Carlefalk130161
9Niclas Stang245363
10Henrik Waldinger265565
11Björn Ribbhagen317565
12Claes Ernow212565
13Fredrik Bergstrand273666
14Roger Hellström359666
Antal deltagare5707310

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 You can leave a response, or trackback.

Leave a Reply

Or

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

Connect with Facebook

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.