Klassförbundet för Nordisk Familjebåt
Header

Resultat 2012

maj 15th, 2012 | Posted by Magnus Lindgren in Kappseglingsresultat
PlatsSkeppareSegel nrLidingö RuntMälarvarvetOrnö RuntRoslagen Sea RaceNF RaceGran PrixVSS inb.Poäng
1Ola Barthelsson2051214
2Magnus Lindgren35323827
3Arne Waldau2672428
4Johan Obel26965415
5Nils Virving1381124
6Lars Thorén2234329
7Jonas Edwinson2915229
8Edward Änghede223530
9Niclas Stang2454632
10Lars Carlefalk13011336
11Roger Hellström35971342
12Britt Fagerlin242145
13Tomas Furrer145
14Claes Ernow212650
15Björn Andersson202751
16Thomas Wallin248852
17Stefan Melander38953
18Hans Jansson2371054
19Henrik waldinger2651256
20Windy3261458
21Arne & Helena Skyllberg2631559
Antal deltagare
212082701524

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 You can leave a response, or trackback.

Leave a Reply

Or

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

Connect with Facebook

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.